>

Блекджек

Навряд чи десь знайдуться азартні гравці, які ніколи не чули про блекджек. Ця гра є відомою навіть далеким від азарту людям. Що ж стосується їх протилежностей, то серед них блекджек користується неабиякою популярністю. Апарати ігрові чи навіть апарати ігрові онлайн навряд чи стільки ж нараховують прихильників, скільки їх є у блекджека. Чим же ця гра настільки популярна?

Варто відзначити, що блекджек є майже повною протилежністю покеру. Адже в покері всі хто сидить за одним столом є суперниками один одному. В блекджеку ж вони, як мінімум, не вороги. Апарати ігрові чимось таку ситуацію нагадують. Справа в тому, що головною ціллю карткової гри блекджек є перемога над круп´є. Хоча, з цим тезисом теж можна посперечатись. В грі блекджек виграє той, хто набирає 21 очко, незалежно від того, скільки очок має його противник. В разі нічиєї діють додаткові правила. Наприклад, якщо гравець і круп´є набрали однакову кількість балів за виключенням 21, то виграє круп’є. Якщо у гравця і круп’є випав блекджек (туз і карта, яка має номінал 10 очок), то виграє гравець. Зрештою, 21 очко можна набрати й іншими картами, але саме блекджек вважається сильнішим за всі інші комбінації.

Очки в цій грі рахуються доволі просто: валети, дами, королі і десятки мають номінал в 10 очок, дев’ятки – 9, вісімки – 8 і т. д. Тільки туз є більш проблематичним, оскільки за бажанням гравця він може мати номінал як в 11 очок, так і в 1 бал. До речі, якщо гравець набирає більше 21-го очка, то його ставка знімається, а круп´є оголошує перебір.

Загалом, відбувається гра наступним чином:

  1. Гравці за ігровим столом роблять ставки.
  2. Дилер кожному гравцеві роздає по карті, включаючи себе, а потім знову починає по новому колу.
  3. Тепер слово за гравцем. Він може:

1)      Зупинитися

2)      Взяти ще одну карту

3)      Подвоїти ставку

4)      Розділити карти

Останню дію можна виконати, якщо у гравця є дві однакові карти. При цьому він продовжує гру на двох ставках, подвоюючи її.

Що ж стосується дії «подвоєння ставки», то після нього гравцеві дозволяється взяти лише одну карту. Щось схоже іноді застосовують в своїй методиці роботи апарати ігрові.

Варто додати, що в більшості видів блекджеку, крім «Блекджека у відкриту», гравці ще й можуть «застрахуватись» або відмовитись від гри (гравець отримує назад половину поставленої суми).Страхування проводиться від випадання у дилераблекджеку й робити це можна, якщо перша карта в того виявилась тузом. Адже він кладе її мастю догори. До речі, дилер зобов’язаний брати карти, поки балів в нього не буде більше або рівно 17. Після цього він мусить зупинитись.