>
Головна > Казино Блог > Історія гральних карт

Історія гральних карт

О гральних картахІсторія виникнення гральних карт, як би це пафосно не звучало, є оповитою туманом. Адже й справді відомостей про появу гральних карт на планеті Земля дуже мало. Зате є багато припущень. Згідно найпоширенішої на даний момент версії, вперше гральні карти почали використовуватись в середньовічному Китаї, де спочатку вони виготовлялись у вигляді продовгастих дерев’яних або кістяних табличок. І тільки потім тут з’явилась вже звичайна паперова колода з 52 картами. Причому значення цієї колоди було символічним: 4 масті символізували аналогічну кількість сезонів, тоді як самі карти відповідали за 52 тижні в році.

Взагалі, карти в різних народів мали відносно інше значення. Десь вони вважались грою простолюдинів, а в деяких країнах в них навпаки грали більш високоповажні особи, які хотіли розважитись. В інших місцях карти ж вважали чимось на зразок витворів мистецтва, тому і виготовляли відповідним чином. Так чи інакше, однак небагато істориків в середньовіччя записували якісь відомості про звичайну азартну складову, тому інформації про її походження не так вже й багато.

Теорії виникнення карт в Азії

Крім вищезгаданої інформації щодо появи карт в Китаї, існують також теорії їх формування в Індії, Японії, Єгипті та Європі.

Більшість істориків Індії приписують винайдення карт саме собі, оскільки в цій країні відносно рано почали використовувались так звані круглі карти Гаджифа, на яких могло бути зображено майже все, що завгодно.

Єгиптяни ж відомі винайденням знаменитої колоди Таро, котра складається з 78 карт. Також були у вжитку свої різновиди описуваних виробів і в Японії, де спочатку найбільшою популярністю користувались карти з раковин мідій.

Теорії виникнення карт в Європі

В Європу карти найімовірніше були завезені зі сходу. Однак відомі також і інші версії, одна з яких приписує їх винайдення маловідомому художнику, котрий намалював ці вироби для божевільного французького короля Карла VI. Так чи інакше, але в Німеччині, наприклад, в 1260 році вже функціонував цех з виготовлення гральних карт.

Розвиток гральних карт

Якщо про винайдення гральних карт відомостей мало, то про їх розвиток можливо дізнатись все ж дещо більше. Але не набагато.

Взагалі, історія гральних карт розвивалась дуже сумбурно і нерівномірно, що, зрештою, не дивно, адже в багатьох країнах їх забороняли. Найбільш схожим є розвиток гральних карт в Італії та Іспанії, тоді як в Німеччині ця гра мала дещо інший вигляд, в якому потрапила і до України. Наразі ж найпоширенішою у вжитку є відома всім колода французьких карт.