>
Головна > Казино Блог > Що таке лотерея? Походження цієї гри

Що таке лотерея? Походження цієї гри

Що таке лотерея? Якщо брати етимологію цього визначення, то згідно позиції більшості вчених походить воно від французького слова «lotto», яке перекладається на українську як «доля». Багато в чому саме це слово дозволяє зрозуміти, чим же є описуване явище. Лотерея – це азартна гра, в якій тим чи іншим способом гравці намагаються виграти джек-пот – як правило, величезну суму, здатну змінити життя. Лотерея не потребує якихось особливих знань чи умінь. Допомогти її виграти може виключно удача. Тому зіграти в цю гру може кожен охочий. Шанси у всіх є рівними.

Історія лотереї

Перші згадки про лотерею датуються періодом до нашої ери. Історики вважають, що певний різновид лотереї згадується навіть в Біблії, згідно якої Господь наказав Мойсею перерахувати синів Ізраїлю і по результатам жеребу розподілити між ними землю на заході від Йордану. Існують письмові згадки про деяку форму лотереї і в грецьких міфах, де Зевс давав воїнам право тягнути камінці із золотого шолому, після чого вони отримували право на поєдинок з головним Богом Олімпу.

В той же час лотерея в різних формах зародилась в Древньому Римі та Китаї. В «Піднебесній» гроші, виручені з продажу квитків, були використані для підвищення обороноздатності країни. Зокрема, на побудову Великої китайської стіни. В Римській імперії через деякий час ця гра почала використовуватись як певна розвага. Її безкоштовно проводили серед плебеїв, роздаючи їм так звані «квитки щастя». Той, кому посміхнулась удача, отримував від імператора доволі великий статок і міг розпочати нове життя.

Широке розповсюдження лотерея отримала під час XV-XVII століть і саме тоді отримала свою назву. Наприклад, 24 лютого 1466 року лотерею провела вдова голландського живописця Яна Ван Ейка. Приурочена ця подія була до 25 річниці смерті художника і організована в місті Брюгге. Купити квитки і виграти в лотереї міг кожен охочий. Зароблені кошти вдова використовувала для підтримки бідних сімей.

Тобто вже в 15 столітті лотерея практично набула свого теперішнього вигляду: лотерейні квитки, виграш і заробіток коштів. Після цього описувана гра декілька раз застосовувалась навіть на офіційному державному рівні як метод збагачення казни країни. Наприклад, таким чином покращив економіку своєї країни король Франції Франциск I, а в інший час королева Англії Єлизавета I в XVI столітті. Перше проведення описуваної гри на Туманному Альбіоні датується 1559 роком, коли королева Єлизавета запропонувала її як вихід з тодішньої кризи, яка утворилась через економічну та воєнну блокади. Було зібрано 40000 лотерейних квитків, а в вигляді виграшу запропонований гобелен, золото і гроші. Виручені кошти були потрачені на реконструкцію портів та тому подібні речі. З тих пір в Англії лотерея безперервно проводилась протягом майже 300 років і завдяки ній були побудовані: Лондонський акведук, Британський музей, декілька мостів та інші важливі об’єкти архітектури.

До речі, починаючи з XVIII століття в різних країнах почали засновуватись лотереї, котрі проводяться й по сьогоднішній день.

Організація лотереї

Для організації лотереї попередньо оцінюються витрати на проведення, призовий фонд, рекламу і демонстрацію щасливчиків. В залежності від стратегії організаторів і їхньої оцінки суспільних очікувань, розподіляється виграш. Як правило, організаторами пропонується багато маленьких сум, а також декілька великих (машини, квартири і т. д.). Відзначимо, що саме в лотереях вигравались найбільші суми в азартних іграх.