>
Головна > Казино Блог > Ознаки ігорної залежності

Ознаки ігорної залежності

Якщо вас неможливо відтягнути від грального автомату, рулетки, карт, ви витрачаєте чимало грошей на лотерейні квитки та нездатні пропустити бодай тиждень розіграшу, будьте обережні: велика ймовірність того, що в вас розвинулася ігорна залежність. Це дуже небезпечний стан, який має надзвичайно негативні наслідки: ви ризикуєте втратити не лише усі свої гроші, а й родину та друзів.

Симптоми ігорної залежності

Лікарі запевняють, що ігорна залежність за характеристиками дуже схожа на алкоголізм чи тягу до наркотиків. Механізм виникнення ігорної залежності надзвичайно простий, а тому від неї ніхто не застрахований. По суті, вплив ігор на головний мозок аналогічний до наркотиків, оскільки під їх впливом він починає виділяти гормон задоволення, відомий під назвою ендорфін. Різниця у тому, що при введенні наркотиків цей гормон виробляється шляхом хімічних реакцій, тоді як ігри організм сприймає значно легше й виділяє ендорфін добровільно, коли людина відчуває радість від перемог, інших успіхів та переживань.

Тому ігри можуть допомогти не лише розслабитися, відволікти від турбот (що є їх неабиякою перевагою), але й викликати серйозні проблеми. Ігорну залежність можна виявити як за психологічними, так і фізичними ознаками. Тому обов’язково слід звернути увагу на наступні симптоми ігорної залежності:

• Постійні думки про гру. Людина постійно обмірковує свої дії й розробляє план, згідно з яким буде грати наступного разу;

• Людина постійно мотивується грою, а головна мета — виграти. Гравець втрачає зацікавленість до колишніх інтересів й весь свій час присвячує іграм;

• Людина перестає контролювати себе впродовж гри. Після кожного виграшу хоче виграти все більше, після програшу – взяти реванш. При цьому гравець повністю втрачає контроль за часом;

• У людини з’являється почуття дискомфорту, нервозності й роздратування, коли не грає. В очікуванні гри живе у стані напруги;

• Гравцю складно реалізовувати себе у звичайному житті, оскільки думає лише про гру. Тому часто зривається й потребує нової «дози». Такий стан психологи часто порівнюють з абстиненцією (ломкою) у наркоманів, коли з’являються головні болі, порушується сон, знижується концентрація, з'являється постійне відчуття тривоги тощо.

• Гравець постійно робить вибір на користь гри, коли йому потрібно вирішити, що робити — грати або зайнятися чимось іншим. Навіть якщо він приймає рішення припинити грати, він постійно зривається, що лише зміцнює потяг до гри.

Також варто насторожитися, якщо людина постійно перевіряє оновлення до гри, збільшує час, що проводить за азартними іграми, витрачає чималі гроші на платні ігри та оновлення до них. Надзвичайно тривожна ситуація, коли гравець відмовляється від спілкування із реальними друзями, заміняючи їх віртуальними. Запущена стадія проявляється в тому, коли людина задля гри перестає звертати увагу на здоров’я чи гігієну.

Грати чи не грати?

Оскільки від ігорної залежності незастрахований ніхто, виникає питання: як бути, невже треба повністю відмовитися від азартних ігор? Зовсім ні, але варто не забувати, що під час гри треба себе контролювати.

Перш за все, гравець має визначити час, скільки буде проводити за грою. Якщо це дві години – то це дві години. А щоб не втратити почуття часу, варто завести будильник, й коли він подасть сигнал, зупинити гру. Не варто казати собі: ось пройду цей рівень, – й піду. Цього не станеться, за цим рівнем буде наступний, а за ним ще один.

Якщо стане очевидно, що з тягою до гри впоратися самостійно не до снаги, варто звернутись по допомогу до друга, який допоможе відволіктись від нав’язливих думок. Якщо й це не зарадить – варто проконсультуватись із психологом.