>
Головна > Казино Блог > Дон Брансон – легенда покеру

Дон Брансон – легенда покеру

Дон Брансон – один з найвідоміших гравців у покер. Він професійно грає у цю гру понад п’ятдесят років, впродовж яких десять разів ставав чемпіоном світу, й заробив більш ніж 6 млн. дол. Й лише грою діяльність Дона не обмежується. Свого часу він написав декілька посібників з покеру, завдяки яким рівень гри у світі зріс в рази.

Шлях до слави

Народився Дон Брансон в 1933 році у сім'ї фермера, що проживала у невеликому місті штату Техас, де мешкало лише сто осіб. З дитинства він мріяв про кар'єру професійного спортсмена. Активно займаючись спортом з самого дитинства, хлопець став одним з найліпших спринтерів та баскетболістів міста. Він грав настільки добре, що йому пророкували кар'єру в NBA. Проте сталася біда: важка травма ноги змусила його розлучитися з мрією назавжди.

Під час реабілітації Дойл Брансон, аби згаяти час, все більше почав приділяти увагу покеру. Беручи участь у всіляких іграх між студентами, Дойл почав стабільно вигравати й заробляти перші покерні гроші.

Після університету Дойл влаштувався на роботу в магазин, проте вже за три дні зрозумів, що його місячна зарплата дорівнює виграшу, який він отримує за один вечір гри в покер. У цей момент Брансон усвідомив, що настав час розпочинати кар'єру професійного гравця.

У ті часи покер переважно грали у підпільних клубах. Тому на початку своєї покерної кар'єри Дойлу Брансону нерідко доводилося грати зі злочинцями, злодіями та сутенерами. Часом незадоволені суперники нападали на нього, грабуючи і б'ючи. Одного разу Дойл Брансон познайомився з Сейором Робертсом та Амаріо Слімом. Вони об'єдналися в команду й почали прикривати спини один одного у підпільних іграх.

Згодом хлопці вирішили відправитися підкорювати світову столицю азартних розваг – Лас-Вегас. Спочатку справи йшли добре, проте після низки невдач партнери покинули Дойла, після чого той прийняв рішення влаштуватися у місті.

Брансон у Лос-Вегасі

Дойл швидко став популярним. Його блискавичний стиль гри залишав з порожніми гаманцями як туристів, так і місцевих професіоналів. “Я ризикував тоді, коли це робити було не варто, – розповідає він, – адже це лише заводило мене". Й варто зазначити, у своїх діях він мав рацію, оскільки принесли йому чимало перемог. У 1976 році Дойл Брансон виграв свій перший браслет WSOP. Наступного року Дойл підтвердив свій титул чемпіона світу з покеру, й перемогу, як і попереднього разу, йому знову принесла комбінація 10-2, яка згодом отримала його ім’я.

У 1988 році Дойл Брансон став почесним членом Залу Слави покеру. У наші дні майстер грає рідше, ніж раніше, проте регулярно грає на великих турнірах, й хоча не виграє в них, регулярно потрапляє у призи.

Думки Дойла

Цікавою є його точка зору щодо рівня сучасних гравців та майстрів минулого. Дойл каже: «У ті часи на турнірах не було поганих гравців. Тоді була справжня сувора ігрова атмосфера. Сучасні турніри вивели нову породу гравців, які непогано себе розкрутили, з цим важко посперечатися, але тоді гравці були значно сильніші. Сьогодні можна грати в Main Event Світової Серії і жодного разу за декілька днів не зіткнутися з дійсно сильним суперником». Хтось може сперечатися з цією думкою, хтось ні, але зважаючи на те, що досвід Дойла у грі в покер перевищує півстоліття, можна впевненню сказати, що вона має право на існування.