>
Головна > Казино Блог > Чи допомагає у нардах майстерність?

Чи допомагає у нардах майстерність?

Люди, обізнані з математичною статистикою й теорією ігор, сходяться у думці про нарди. Згідно неї, більшість нардистів, що досягли певної майстерності, мають однаковий рівень. Ця наукова точка зору, звичайно, різниться від розповсюдженої, згідно якої  є чемпіони (верхівка рейтингу) й гравці нижчої ланки.

Шанси на успіх

Аргументи математиків ґрунтуються на тому, що за певної позиції на дошці й наявності двох чисел, що випали на гральних костях, існує невелика кількість «найліпших» ходів, що дозволяють успішно нападати або захищатись. А отже, гра в нарди повністю зумовлена везінням (за винятком помилок, типових для новачків). Тобто тим, які саме числа випадуть на костях.

З цією думкою важко погодитися гравцям. Особливо людям, далеким від науки, які витрачають багато часу на гру. Багато хто з них ставиться до нард, як до шахів, класичних ігор старого зразка. Але це не так. Існує чимало прикладів, коли під час гри у нарди суперник звинувачує іншого у везінні. З шахами така ситуація – абсурд: у цій грі перемагає майстерність.

Тому, якщо у шахах підготовка до змагань виправдана, у нардах у ній нема сенсу, оскільки всі знання «випаровуються» після декількох невдалих підкидань кубиків. За умов достатнього везіння звичайний любитель може без проблем перемогти «титулованого» гравця – це те, чого ніколи не буває у шахах. І такі програші відбуваються не через якісь тонкощі розуміння стратегії, а лише через невдалий кидок.

Хоч в нардах багато що залежить від везіння, дещо передбачити можна. Ставки можна робити, якщо грає профі й початківець. Навіть якщо аматор й може перемогти «майстра» в окремій грі, малоймовірно, що він виграє матч з п’яти, семи, а тим паче дев’яти очків. Іншими словами, можна поставити 100 доларів на перемогу початківця у грі, що складається з однієї партії. Кості можуть падати так, що майстер не матиме жодного шансу. Але це зовсім не означає, що можна поставити на перемогу новачка у 9-ти очковому матчі. Швидше навпаки.

Використання програм

Існує безліч програмних забезпечень, які під час гри аналізують відсоток того, який хід буде виграшним у певній позиції, й пропонують свій варіант. На початку гри такі програми оцінюють шанси на перемогу кожного гравця як 50 на 50, і як тільки бачать, що є шанс на виграш, пропонують дав (подвоєння ставки). Бездумно слухати таку пораду не можна, оскільки наступний хід може кардинально змінити ситуацію й зробити з переможця переможеного. Це означає, що під час гри на дошці може статися що завгодно, й будь-яка програма нездатна впоратись з ситуацією.

Тим не менш, такі програми потрібні, якщо людина знаходиться на початку вивчення особливостей нард, й не досягла певного рівня знань. Під час гри гравець мимоволі запам’ятовує, який хід треба робити в тій чи іншій ситуації. Ці знання стають йому при нагоді у грі з живим суперником й допомагають перемогти.