>
Головна > Казино Блог > Бертран Гроспел’є: від кіберспорту до покеру

Бертран Гроспел’є: від кіберспорту до покеру

Француз Бертран Гроспел’є не лише вдало поєднав кіберспорт й професійний покер, але й зміг досягти неабияких  результатів. Він – володар золотого браслету WSOP та переможець турніру EPT.

Перемоги в онлайні

Бертран Гроспел’є народився в 1981 р. у французькому місті Мелен. Такий амбітній хлопець, як він, не міг отримати достатнього простору для самореалізації у провінції, тому інтернет його врятував. Він захопився комп'ютерними іграми, й незабаром став одним з найсильніших гравців у комп’ютерній грі StarCraft.

Геймери познайомили Гроспел’є з покером у 2004 році. Гра припала йому до смаку, оскільки містила все, що полюбляють кіберспортсмени: азарт, спорт, драйв й… великі гроші. Незабаром Бертран відкрив депозит на PokerStars. Спочатку покер відбирав у нього лише кілька годин на тиждень, проте наприкінці 2006 року Бертран вирішив приділити більше уваги покеру, й почав грати по 12 годин на добу.

Незабаром Бертран отримав статус Supernova на PokerStars, оскільки зміг набрати 100 тис. очок постійного гравця лише за два тижні. Трохи згодом став  першим володарем статусу Supernova Elite. Подібний успіх не міг лишитися поза увагою, – й його запросила до своїх лав команда PokerStars.

Гра у мережі дозволила Бертрану сколотити солідний банкрол завдяки перемогам у солідних онлайн-турнірах. Покер настільки подобався хлопцю, що Гроспел’є побився об заклад, що зможе грати 7 діб поспіль, роблячи перерви по 15 хвилин щочотири години. Для більшості людей такі умови неприйнятні, але француз виграв парі.

Гра оффлайн

У живих іграх Бертран почав грати ще у 2004 році, коли потрапив на турнір в рамках серії French Open. Тоді Гроспел’є вдалося посісти дев’яте місце й отримати приз у 2 тис. євро. Проте справжній успіх стався у 2007 році, коли він став другим на турнірі EPT у Копенгагені, отримавши 399 тис. призових.

Наступного року хлопець вирішив відпочити на Карибських островах. Щоб поєднати приємне з корисним, він зареєструвався в турнірі PokerStars Caribbean Adventure з внеском майже у 8 тис. дол. Бертран переміг й привіз додому 2 млн. дол. У тому ж році він поїхав Лас-Вегас, щоб зіграти в декількох турнірах, зокрема й в WPT, перемога в якому збільшила його статки на майже на 1,5 млн. дол.

Станом на 2011 р. Бертран виявився володарем декількох гучних титулів, за які отримав 6 млн. призових.  Однак молодий і амбітний француз не збирався зупинятися на досягнутому. У травні він зіграв на турнірі EPT у Мадриді, де зміг виграти одразу два турніри, які збагатили його ще на 1 млн.

За місяць Бертран виграв перший й поки єдиний золотий браслет WSOP у турнірі з Семикарткового Стаду. При цьому правила й стратегію гри хлопець вивчав під час турніру. Перемога принесла йому 331 тис. дол. й звання володаря «трьох корон» – чемпіон EPT, WPT й WSOP. Такого успіху досягають одиниці.

У тому ж році  Бертран потрапив фінальний стіл ще одного турніру WSOP, виборов третє місце, за що отримав 447 тис. дол. Наразі Гроспельє і надалі займати призові місця на різноманітних турнірах. Сума його призових давно перевершила 10 млн. дол.