>
Головна > Методи сплати > Пластикові картки

Пластикові картки

Пластикові КарткиЗручність використання пластикових карт оцінила більшість користувачів електронних систем в усьому світі. Карти дають можливість швидко оплачувати по безналу товари або послуги, а також діставати наявні кошти у відділенні найближчого банку або банківських автоматах. Причому скористатися перевагами пластикової карти можна як у Росії, так і за рубежем. Найбільш надійними й популярними міжнародними системами, які здійснюють платежі за допомогою пластикових карт, є Amerіcan Express, VІSA і Masterсard/Eurocard.

Більшість пластикових карт мають логотип, дизайн і стандартні розміри:54 x 86 мм. Однак кожна карта персональна й містить ідентифікаційну інформацію з даними про її номер, власника рахунку і т.д.

Існує ряд методів нанесення цієї інформації, який і визначає тип карти. Інформація може наноситися на поверхню картки рельєфним шрифтом, у цьому випадку карта називається ембосированною. При виготовленні картки для електронного застосування інформація випалюється на корпусі пластикової заготовки, така карта називається неембосированною (наприклад, VІSA Electron).

Кредитні пластикові картки, які використовуються для здійснення платежів, випускаються певним банком-емітентом і є їхньою власністю. Банк відповідає за своєчасний вступ засобів на рахунок організації, яка надала власникові картки той або інший товар або послугу в кредит.

Пластикова карта завжди є персоніфікованою й містить усі необхідні дані про її власника, про стан рахунку й дає можливість перевірити платоспроможність клієнта.