Методи сплати

Разом з активним розвитком Інтернету й збільшенням кількості проведених операцій з’явилася необхідність у платіжних системах, які будуть здійснювати розрахунки між фінансовими сторонами всесвітньої мережі. Для здійснення платежів використовуються електронні гроші, які в системі електронних платежів швидко й безпечно нараховуються або переводяться з рахунку на рахунок користувачів мережі.

За допомогою електронних грошей, що зберігаються на персональному рахунку, ви можете оплачувати різні послуги, такі як інтернет казино, робити покупки й переводити їх у реальні гроші згідно зі встановленим еквівалентом. На сьогоднішній день існує досить багато електронних платіжних систем різного типу (Webmoney, Paycash, E-port й інші). Найбільш популярними з них вважається Webmoney і Яндекс. Для зберігання грошей на яких потрібно створити в системі власний рахунок.

WebMoney

Платіжна система Webmoney Transfer відкрилася в 1998 році й на сьогоднішній момент є найпоширенішою й надійною російською електронною платіжною системою для ведення фінансових операцій у реальному часі, створеної для користувачів російськомовної частини всесвітньої мережі. Користувачем системи може стати кожен. Засобами розрахунків системи служать титульні знаки за назвою Webmoney або скорочено WM. Усі Ваші WM зберігаються на так званих електронних гаманцях.

Яндекс.Гроші

В 2002 році був запущений проект Яндекс.Гроші – універсальна платіжна система. Сьогодні популярна платіжна система Россії Яндекс.Гроші зайняла одне з небагатьох перших місць серед платіжних систем Россії та це не зупиняє її розвиватися далі та ще й стрімкими кроками вперед: як гриби зявляються нові послуги, користні сервіси, а також розширюється області застосування платіжних систем. Треба відмітити щоб стати одним з користувачів цієї електронної системи Яндекс.Гроші досить пройти реєстрацію. Після цього в системі автоматично відкриється рахунок на вказані вами данні.

Rupay

Система Rupay функціонує з 2002 року. Система Rupay представляє з себе об’єднання платіжних систем, де програмним шляхом з’єднані платіжні системи, а також обмінні пункти. Cистема Rupay не затримується на місці і постійно розвивається, а це постійне накопичення нових можливостей та нових сервісів. При здійснені реєстрації в Rupay не потрібно вводити особисту інформацію про користувача, а також не треба ніяких особистих документів. Введіть своє ПІБ, свій працюючий e-maіl, вказати місто, державу, ну і звичайно ж пароль. Номером рахунку в системі Rupay буде ваш e-maіl, для того щоб перевести гроші на інший рахунок, досить ввести e-maіl одержувача.

PayCash

Платіжна система Paycash почала свою роботу на початку 1998 р. в Россії. Система Paycash позиціонується як доступний засіб для швидкого, ефективного й безпечного проведення платежів у Інтернет. Основною гідністю даної системи безумовно можна назвати застосування власних унікальних розробок для фінансової криптографії. Платіжна система Paycash отримала багато нагород і цінних патентів, одним з яких також є “Сертифікат особливого визнання Конгресу США”.

e-Gold

Електронна платіжна система e-gold була створена в 1996 році. Гарантами надійності даної платежної системи виступають банки США й Швейцарії. Головною відмінністю платіжної системи e-gold є те, що всі кошти фізично забезпечені дорогоцінними металами, що зберігаються в банку Nova Scotіa (Торонто). Користувачі системи e-gold, що проживають у США й Канаді мають можливість діставати грошові кошти зі свого рахунку у вигляді злитків дорогоцінних металів (золото, срібло, платина, Палладій). Кількість користувачів платіжної системи e-gold стрімко росте.

PayPal

Електронна платіжна система Paypal є на даний момент однією з самих популярних і надійних серед закордонних платіжних систем. До початку 2006 року вона обслуговувала користувачів з 55 країн. Нажаль користувачі з Білорусії і України не обслуговуються. У Росії сервіс можна використовувати тільки для розрахунків за покупки.

Moneybookers

Електронна платіжна система Moneybookers була відкрита в 2003 році, вона успішно конкурує в багатьох областях з таким гігантом як Paypal. Кількість користувачів, зареєстрованих у системі, наближається до 1,5 мільйонам. Головною гідністю даної платіжної системи можна вважати її універсальність. Moneybookers зручна у використанні як для приватних осіб, так і для власників Інтернет-магазинів і банків. Платіжна система Moneybookers обслуговує користувачів більш ніж в 170 країнах, у тому числі Росію, Україну й Білорусію.

КредитПілот

Система “Кредитпілот” оголосила про початок своєї діяльності в 2001 році. Для того щоб відкрити рахунок у системі, не потрібно встановлювати ніякого спеціального програмного забезпечення, досить зареєструватися на сайті компанії.

EasyPay

Система була запущена в 2004 році. Незважаючи на свій молодий вік, у Білорусі Easypay є майже єдиною легальною системою платежів в інтернеті. Головна особливість Easypay і одночасно її недолік, так це те що вона діє тільки в Республіці Білорусь.

Пластикові карти

Пластикові карти – це платіжний інструмент, що надає можливість безготівкової сплати товарів або послуг, а також одержання наявних засобів у відділеннях банків або банківських автоматах. До міжнародних платіжних систем на основі пластикових карт прийнято відносити наступні системи: VІSA, Masterсard/Eurocard, Amerіcan Express. Саме ці платіжні системи найбільш популярні на російському ринку.